Chata a apartmán Alexandra

Úvod

obsazenost  chaty

obsazenost apartmánu

 

Chata Alexandra se nachází v turisticky vyhledávané oblasti Jeseníků v obci Malá Morávka, která je známým rekreačním centrem s letním i zimním vyžitím. Najdete nás v blízkosti nejvyšší hory na Moravě Praděd (1492 m.n.m) a lázní v Karlově Studánce, která se pyšní nejčistějším ovzduším ve střední Evropě.

 

  in this gallery

 

Milovníci lyžování a snowboardingu uvítají nástupní stanici lanovky jen 100 m od chaty Alexandra. V resortu Kopřivná teď stojí nová šestisedačková lanovka s vyhřívanými sedadly a bublinou. Na Kopřivné byla do roku 2017 modrá sjezdovka dlouhá 1350 metrů. Nyní k ní přibyla i obtížnější, ale certifikovaná červená sjezdovka o délce 950 metrů.

Běžkaři taktéž nemusí daleko, nástup na upravovanou běžkařskou stopu je velice blízko, buď přímo z chaty, nebo po výjezdu lanovkou.

Zastávka autobusu je ihned naproti objektu. Zastavují u ní v zimě skibusy a v létě cyklobusy, které Vás dovezou až na Ovčárnu, odkud se dá dostat na Praděd, ať už za lyžováním, turistikou, cykloturistikou nebo jedinečným výhleden na celé Jeseníky.

I přes to, že je Malá Morávka převážně vyhledávána kvůli zimním sportům, začíná být stále více oblíbená i v letních a teplejších měsících. Její okolí nabízí spoustu zajímavých míst (Praděd, Karlova Studánka, Rešovské vodopády, apod.) a vyžití téměř pro všechny. V bezprostřední blízkosti je také Funpark Kopřivná, zábavně-relaxačním centrum pro malé i velké, rekreační sportovce i vyznavače adrenalinu. Vyzkoušet tam například můžete big air bag, venkovní lezeckou stěnu, trampolínové pole, bungee trampolínu, paintball či nově vybudovaný bikepark. K chatě patří i zahrada, kde je k dispozici venkovní posezení s grilem včetně všeho vybavení k opékání.

V druhé polovině roku 2012 prošla chata Alexandra kompletní rekonstrukcí, a díky tomu, nabízí svým hostům nový komfort ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením a vytváří ideální prostředí pro trávení letní či zimní dovolené. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi či větší skupiny přátel. Příjemnou atmosféru zaručuje prostředí chaty, zařízené v dřevěném horském stylu, který Vás určitě ihned okouzlí.

To 0 degree suitable for baby over which runs. AND sit in a cold

Vytvořil Michal Sadil. Všechna práva vyhrazena. Sponzorováno Parapety Radek Sadil Login